Bayrak ve Rekorlarımız

EKO OKUL PROGRAMI:

Kalemlik Anaokulu, Uluslararası platformda yürütülen Eko Okullar Projesinin başladığı yıldan itibaren Türkiye çapında, başvuran ilk üç anaokulundan biridir. Bu kapsamda yaptığı çalışmaları, her geçen gün çeşitlendiren ve arttıran okulumuzun Eko-Okul programında bu dönemde, GDO konusunda etkinlik ve faaliyetlere yer verilmiştir. TÜRÇEV Eko-okullar PROGRAMI denetçilerinin yaptığı denetimlerden bu yıl da tam puanla çıkan okulumuz, Yeşil Bayrak alarak Eko-Okul ünvanını yinelemiştir.

BEYAZ BAYRAK: 

Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığının birlikte yürüttüğü bir projedir. Eğitim Kurumlarının, eğitim hizmetlerini, daha sağlıklı ve hijyenik bir ortamda sunmalarını sağlamayı amaçlayan bir programdır. Uygulama başladığı yıldan itibaren  Beyaz Bayrak projesine dahil olan anaokulumuz. 2014-2015 eğitim öğretim yılında yapılan denetimlerde tam not alarak Beyaz Bayrak almaya hak kazanmıştır.

OKULLARDA ORMAN: 

Yine Türçev tarafından yürütülen  Okullarda Orman projesi kapsamında çalışmalarımız devam etmektedir.

DAMLADAN DERYAYA:

Kalem Vakfı Okulları öncülüğünde, İstanbul Valiliği ve TÜRÇEV işbirliğiyle, 30 okuldan bin 700 öğrencinin katılımıyla Guinness Dünya Çocuk Rekorları Programı kapsamında, En Çok Çocukla Su Zinciri rekor denemesi, başarıyla gerçekleştirildi. Dünya Su Günü’nde su tasarrufuyla ilgili farkındalık yaratmak için hazırladıkları pankartlarla Üsküdar sahilinde, Su İçin El Ele / Kol Kola girerek Su Zinciri oluşturan öğrencilerimiz, kuraklığa karşı su tasarrufuyla ilgili mesajlarıyla, izleyenlerin de büyük beğenisini kazandılar. Öğrenciler mesajlarında; suyu tasarruflu kullanmanın yanında, boşa yanan bir lambayı kapatmanın ve özellikle ağaç dikmenin da su tasarrufu olduğunu vurguladılar.