Kulüplerİmİz

Hentbol KulübüKalem Vakfı Okulları olarak amacımız, iyi insan kaliteli sporcu yetiştirmektir. Hentbol de bu sporlardan biridir. Okulumuzun Hentbol’de kazandığı pek çok başarıları vardır.

2014-2015 eğitim-öğretim döneminde Özel Çamlıca Kalem Ortaokulu (Kalem Koleji Spor Kulübü) minik erkekler hentbol takımı, 02-30 Mayıs 2015 tarihleri arasında yapılan Türkiye Hentbol Federasyonu il turnuvasında İstanbul il üçüncüsü (3.) olmuştur. Türkiye Hentbol Federasyonu’nun 18-22 Haziran 2015 tarihleri arasında Antalya/Alanya’da düzenlediği “Minik Erkekler” Türkiye Hentbol Şampiyonasında, ilimizi ve ilçemizi temsil etme hakkı kazınmıştır. Kalem Koleji Spor Kulübü Minik Erkekler Hentbol takımımız Alanya’daki şampiyonada, grubunda oynadığı 6 maçın 5’ini kazanarak, grup 1.si olmuş ve 4’lü finale kalma başarısını göstermiştir. Şampiyonada İstanbul İlini ve Üsküdar İlçesini temsil eden takımımız, yarı final ve final müsabakalarında da başarısını devam ettirerek, Türkiye 3’üncüsü olmuştur.

Zaferin Allah’tan geldiğini bilerek hareket eden öğrencilerimiz son saniyeye kadar zaman hassasiyetine dikkat ederek hareket etmiştir.

Sporun psikolojik, sosyolojik, pedagojik açıdan kazanımları üzerinde sıkı bir disiplinle duran Kalem Vakfı Okulları hentbol sporuna da bu kazanımlar açısından yaklaşmaktadır.