Anasayfa
Bilgilendirme
Beyaz Bayrak

Beyaz Bayrak

Okulların, temizlik ve hijyen açısından belirli kriterler esas alınarak SAĞLIK BAKANLIĞI ve MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ile işbirliği içerisinde denetlenmesi, okul sağlığının iyileştirilmesi hususunda teşvik edilmesi için uygulanan projede gerekli kriterleri karşılayan okulumuz “Beyaz Bayrak ve Sertifika ile ödüllendirildi.

Beyaz Bayrak, SAĞLIK ve MİLLİ EĞİTİM Bakanlıkları tarafından, okulların temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi amacıyla yürütülen proje çerçevesinde, temizlik açısından 100 üzerinden 90 alan okullarına beyaz bayrak verilmektedir.

Buna göre, okul içi ve çevresi, idari birim, öğretmen odası, kütüphane, ısıtma durumu, spor ve tiyatro salonu, atölyeler, laboratuvarlar, revir, kantin, tuvaletler ve içme suları göz önüne alınarak 100 puan üzerinden bir değerlendirme yapılmaktadır. Bu çerçevede iki Bakanlığın yetkililerince denetlenen okullarda, yapılan değerlendirme sonucunda 90 ve üzerinde puan alan okullara, sağlık ve temizliği simgeleyen beyaz bayrak ve sertifika verilmektedir.

Kalem Vakfı Okulları SAĞLIK BAKANLIĞI ve MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI tarafından yapılan denetim sonucu Beyaz Bayrak almaya hak kazanmıştır.

BeyazBayrak.jpg