İnsanlık tarihine “kara bir leke” olarak geçecek bir “utanç günü” yaşandı, 15 Mart 2019 Cuma günü.

Yeni Zelanda’da, Avusturalyalı olduğu söylenen, insan bile denilemeyecek bir cani, Müslümanların Cuma namazı için toplandığı bir camiyi ağır silahlarla basarak, namaz kılmaya hazırlanan yüzlerce insanı yaylım ateşine tutup 49 Müslümanı şehit etti ve aralarında 3 Türk kardeşimizin de bulunduğu 48 Müslümanı da yaraladı.

Dünyanın öbür ucundaki bir ülkeden gelen bu acı haber, hepimizi derinden sarstı. Filistin’deki bitmek bilmeyen İsrail zulmü, Doğu Türkistan’daki Çin zulmü, Suriye’deki Esed zulmü, Yemen’deki, Somali’deki, Kenya’daki, Irak’taki katliamlardan sonra, acımızı daha da derinleştirdi.

Zira, öncekilerde olduğu gibi, bu vahşi katliamın hedefinde yine Müslümanlar vardı.

Elbette milletçe hepimiz üzgünüz. Hem de çok üzgünüz. Ancak artık bu üzüntülerin bir sonunun gelmesini istiyoruz. Onun için de kendisine gelişmiş denilen ülkelerin, toplumların aynaya bakıp utanmaları ve nihayet uyanmaları gerekiyor.

Biz de KALEM VAKFI Ailesi olarak, bir yönüyle doğrudan ülkemizi, milletimizi, ecdadımızı ve tarihimizi de hedef alan bu hain saldırıyı, bu vahşeti şiddetle kınıyor ve protesto ediyoruz. Saldırıda şehit olan kardeşlerimize rahmet, geride kalanlarına sabırlar; yaralananlara hayırlı acil şifalar diliyoruz.

Ve bu vesileyle, insanlık âlemini bir kez daha utanmaya ve uyanmaya davet ediyoruz.