“İyi İnsan” olmanın bir yönü de, tabiata karşı duyarlı olmayı, canlı cansız bütün varlıkları sevmeyi ve korumayı gerektirir.

KALEM VAKFI OKULLARI olarak toplumumuzdaki çevre bilincini geliştirmek, evlatlarımızı çevreye saygılı insanlar olarak yetiştirmek ve gelecek nesillere daha yeşil, daha temiz ve yaşanabilir bir çevre bırakabilmek için her yıl, “Kullanılmış Kâğıt ve Pil Toplama” kampanyası düzenlemekteyiz. Önceki yıllarda olduğu gibi, atık kâğıtların ve pillerin okulumuzda toplanması, bu yıl da 25 Ekim 2017 Çarşamba gününden itibaren, her Çarşamba yapılacaktır.

Onun için sizler de evlerinizdeki atık kâğıt ve pilleri biriktirerek, her Çarşamba günü çocuklarımızla sınıf öğretmenlerimize göndererek kampanyaya katılabilirsiniz.

Unutmayalım ki “1 ton atık kâğıt ile 17 adet yetişmiş ağacı kurtarabiliriz” Çocuklarımızın temiz çevre konusunda bilinçli, tabiata saygılı ve çevreye karşı daha duyarlı insanlar olarak yetişmelerine, sizlerin de sağlamanız, bizleri de mutlu edecektir.

Daha yaşanılır ve yeşil bir çevre için gösterdiğiniz hassasiyet ve kampanyamıza vereceğiniz destek için sizlere şimdiden teşekkür ediyoruz.


2016_KullanilmisKagitvePilKampanyasiKalemOkullariSM.jpg

v
v