Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tarafından 29 Ekim 1923’te ilân edilen Cumhuriyetimiz, 96. yılında. Dolayısıyla bizler de, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 96. yıl dönümüne kavuşmanın gurur ve sevincini yaşıyoruz.

Cumhuriyet, yeni kurulan ve küllerinden yeniden doğan büyük bir devletin millî bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği savaşın sonucunda elde ettiği büyük bir zaferdir.

Türk gençliği, kendisine emanet edilen bu cumhuriyeti yarınlara taşımak için çok çalışacak ve her zaman bağımsızlığına sahip çıkacaktır. Cumhuriyetimizin 96. yılını kutlarken, geleceğe büyük bir umut, inanç ve gayretle yürümek azmi içindedir.

Kalem Ailesi olarak, ülkemizin bölünmez bütünlüğüne ve milletimizin birliğine her zaman olduğu gibi büyük ehemmiyet vermekteyiz.

Kalem'de Cumhuriyet bayramı kutlamaları, öğrencilerimizin milli duygularını pekiştirdi. Konferans salonumuzda yapılan programımızda öğrencilerimiz, sahnedeki arkadaşlarına Türk Bayrakları ile eşlik ettiler.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu, ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ’ü, silah arkadaşlarını, vatan için kanlarını bu toprağa dökmüş bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha anıyor, Cumhuriyet Bayramı’mızı en içten dileklerimizle kutluyoruz.

Fotoğraflar için tıklayınız.