Bugün, nâmı ve güzel sesi Üsküdar’dan duyulan beyaz horozlarımızdan biri ile birinci sınıflar olarak sıcak bir buluşma gerçekleştirdik.

Öğrencilerimiz, büyük bir ilgi ve sevgi ile beyaz horozumuzu yakından tanıyıp, bembeyaz tüylerini sevip, onunla hoşça vakit geçirdiler. Birbirinden özgün ve tebessüm ettiren sorularını öğretmenlerine ve Yakup Ağabeylerine sorarak, meraklı gözlerle cevaplarını aradılar.

Peki neden ve niçin?

KALEM’de, çevre bilincini oluşturabilmek, öğrencilerimizin gelişim süreçlerine katkıda bulunabilmek, çevrelerine ve tabiata, dolayısıyla kendilerine dair farkındalıklarının arttırabilmesi için okul bahçemizin belli bölümlerini, çeşitli hayvan dostlarımızla vakit geçirebilecekleri, kendilerini tabiatın bir parçası olarak görebilecekleri bir alan olarak hazırladık. Bu alanda, kendilerini tabiat bütününün, evrenin bir parçası olarak görmeleri, benlik gelişimleri ve kendilerini bilmeleri yönüyle ciddi derecede önem taşımakta. Ayrıca hayvanları ve ortamı tanımaları, ilgi ve bilimsel merak duygusunu beslemesi açısından rolü büyük. Böyle bir ortamda hayvanlarla beraber vakit geçirmeleri çevrelerine karşı duyarlılık geliştirmeleri, farkındalık oluşumu ve duygusal gelişimleri açısından da eğitime önemli katkı sağlamaktadır. Fotoğraflar için tıklayınız.