Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin, 23 Nisan 1920’de açılmasıyla, bir süre için ayrı kaldığımız bağımsızlık ve egemenliğimize yeniden kavuşmuş olduk.

Bu vesile ile milletçe, 23 Nisan 2019 Salı gününü, TBMM’nin açılışının ve bağımsızlığımızı kazanmamızın 99. yıl dönümünü kutladık.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal, 23 Nisan’da açılan Büyük Millet Meclisi’nin ilk başkanı seçilmiş ve yurdumuzu işgal eden düşmanlara karşı, Kurtuluş Savaşı’nı başlatmıştı. Daha sonra Mustafa Kemal, bağımsızlık mücadelemizin sembolü olan TBMM’nin açılış günü 23 Nisan’ı “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” olarak ilân etti ve bu bayramı Türk ve Dünya Çocuklarına armağan etti.

KALEM VAKFI OKULLARI olarak, ilkokul öğrencilerimiz tarafından hazırlanan kutlama programımız, B. Çamlıca Yerleşkemiz Ömer Halisdemir Konferans Salonu’nda yapıldı.

Bütün çocuklarımızın “Çocuk Bayramı”nı kutlar, TBMM’nin kuruluş yıl dönümünün de idrak edildiği bu anlamlı günün, Türk ve dünya çocukları için de hayırlı olmasını, insanlığa huzur ve barış getirmesini temenni ederiz.


Fotoğraf albümü için tıklayınız.