Anasayfa
Basın Odası
Haberler - Duyurular

Haberler - Duyurular

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı Coşkuyla Kutladık

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin, bundan 97 yıl önce, 23 Nisan 1920’de açılmasıyla, bir süre için ayrı kaldığımız bağımsızlık ve egemenliğimize yeniden kavuşmuş olduk.

İşte bu vesileyle, önümüzdeki 23 Nisan 2107 Pazar günü milletçe, TBMM’nin açılışının ve bağımsızlığımızı kazanmamızın 97. yıldönümünü kutlayacağız.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal, 23 Nisan’da açılan Büyük Millet Meclisi’nin ilk başkanı seçilmiş ve yurdumuzu işgal eden düşmanlara karşı, Kurtuluş Savaşı’nı başlatmıştı. Daha sonra Mustafa Kemal, bağımsızlık mücadelemizin sembolü olan TBMM’nin açılış günü 23 Nisan’ı “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” olarak ilân etti ve bu bayramı Türk Çocuklarına armağan etti.

Bu sene, 23 Nisan, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın Pazar gününe rastlaması sebebiyle, KALEM VAKFI OKULLARI olarak, ilkokul öğrencilerimiz tarafından hazırlanan kutlama programımızı, 22 Nisan 2017 Cumartesi günü, saat 9.50’de B. Çamlıca Yerleşkemiz Ömer Halisdemir Konferans Salonu’nda yapıldı. Törenimize, velilerimiz de çocuklarıyla birlikte katıldı.

Bütün çocuklarımızın ve öğrencilerimizin “Çocuk Bayramı”nı kutlar, TBMM’nin kuruluş yıldönümünün de idrak edildiği bu anlamlı günün, Türk ve dünya çocukları için de hayırlı olmasını, insanlığa huzur ve barış getirmesini temenni ederiz.